LOGIN  Artykuły o kapeli dudziarz Galeria [Photogallery] dudziarz Materiały wideo dudziarz Plan koncertów dudziarz Kontakt English Deutsch Dutch
dudziarzNawigacja
Strona Główna
Artykuły o kapeli
Galeria [Photogallery]
Materiały wideo
Plan koncertów
Pliki do pobrania
Linki do ciekawych stron
Ważne informacje
Historia kapeli "Kotkowiacy"
Obecny skład kapeli
Stroje kapeli "Kotkowiacy"
Instrumenty kapeli
O Tomaszu Kotkowiaku
Kontakt z kapelą
Kontakt
Wyszukiwanie informacji
Szukaj
Informacje o stronie
dudziarzKapela Koźlarska
Kapela koźlarska jest to zespół muzyków, grający w składzie kozioł i skrzypce do początków XX wieku, w latach przed I wojną światową dołączył do tego składu klarnet Es, a w latach międzywojennych trąbka B. W takim zestawieniu kapele grają jeszcze w okresie powojennym i jak pokazują fakty wpływ na to gdzie i komu grały kapele miały finanse. Zmieniło się to w okresie, kiedy mecenat nad kulturą przejęło państwo.
dudziarzPlan koncertów
leftleft Kwiecień 2018 rightright
N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

bullet - koncert (kliknij, aby obejżeć szczegóły)
dudziarzLosowa fotografia
dudziarzGoście online
Aktualnie Gości Online: 1
dudziarzXVI KONKURS MÓWIMY GWARĄ
W niedzielę mieliśmy okazję zagrać podczas XVI KONKURSU MÓWIMY GWARĄ był z nami malutki Bartek synek Marty i Karola, a nasz wnuczek. Jeszcze w styczniu był na graniu w Międzyrzeczu w łonie mamy ,a teraz w niecały miesiąc od przyjścia na świat pojawił się na moment na scenie WDK Bukówiec Górny. Fajna impreza, gratulujemy Zosi Dragan i jednocześnie dziękujemy za zaproszenie i namawiamy wszystkich aby pojawiali się na tej imprezie. Dzieci mówią fantastyczne tekst w swoich gwarach. Pozdrawiamy Kabaret DZIURA i oby do następnego spotkania.
dudziarzNa swojską nutę
WieściW Międzyrzeczu było bardzo fajnie, tyle tylko że tamtejszy Dom Kultury zrobił sobie imprezę zbierając pieniądze od każdej z występujących osób na scenie,a do tego impreza była biletowana, stąd pewnie taka rzesza ludzi, policzyć na palcach rąk i nóg. Dobrze , że te fakty nie wpłynęły na atmosferę za kulisową. Zespoły jak zawsze przy takich okazjach wspominają inne wspólne koncerty i dobrze się bawią Donat Linkowski robi co może aby promować współczesną kulturę ludową i za to mu wielkie dzięki. Pozdrawiamy Drzewiczan z Kostrzyna nad Odrą kolegów z za miedzy tzn. Trzciela, Łużyczanki i wszystkich uczestników Koncertu "Na swojską nutę"
dudziarzGranie w Zbąszynku
Gramy       Kapela miała okazję zaprezentować rodzimy folklor podczas międzynarodowego wyścigu kolarskiego Bałtyk - Karkonosze. Otwierające stronę Kotkowiaków zdjęcie pochodzi z tej imprezy. Dziękujemy Panu Marcinowi Mincie  kierownikowi OKSiR w Zbąszynku za zaproszenie i promowanie w ten sposób muzyki koźlarskiej
dudziarzBiesiada Andrzejkowa Zespołów Śpiewaczych
Wieści               
                       W dniu 26.11.2010 r. w DKK Zbąszynek podczas Biesiady Andrzejkowej zagrała mlodzieżowa kapela działająca przy Domu Kultury "Kolejarza" i nie byłoby w tym nic nadzwyczjnego , gdyby nie fakt, że na scenie wystąpiuły same dziewczęta. To chyba pierwszy w historii koźlarstwa taki przypadek kapela w całości żeńska. Marta Mutwicka - klarnet Es, Monika Barszczak i Anna Robaszyńska - skrzypce, Milena Poniedziałek - kozioł weselny.
dudziarzWesele Marty i Karola
Wieści             Stało się. W dniu 30.10.2010 r Marta Skrzypczak - skrzypaczka i wokalistka (śpiewaczka) Kotkowiaków wyszła za Karola Liczbańskiego. Pragnę podziękować wszystkim za życzenia dla "naszej" kotkowiakowej córki. Dzięki dla całej kapeli która zagrała na weselu sprawiając wiele radości wszystkim gościom, dziękujemy kapeli Zbąszyniacy za życzenia, dziękujamy wszystkim którzy w jakikolwiek sposób byli w tym dniu z nami. Zapraszam do oglądania zdjęć w galerii.
dudziarzDąbrowiecka kapela
WieściNa potwierdzenie moich słów o białych spodniach w dawnych kapelach,( informacja szczególnie ważna dla tych którzy mówili i pisali, że w takowych kiedyś nie grywano) zdjęcie otwierające stronę KOTKOWIAKÓW  prezentuje kolejną kapelę  tym razem dąbrowiecką. która przygrywa na weselu Bronisławy i Jacka Gołek w dniu 21.01.1951 r. Poprzednie zdjęcie pokazujące kapelę ze Zbąszynia umieszczono w folderze zdjęcia archiwalne.
Strona 2 z 8 1 2 3 4 5