LOGIN  Artykuły o kapeli dudziarz Galeria [Photogallery] dudziarz Materiały wideo dudziarz Plan koncertów dudziarz Kontakt English Deutsch Dutch
dudziarzNawigacja
Strona Główna
Artykuły o kapeli
Galeria [Photogallery]
Materiały wideo
Plan koncertów
Pliki do pobrania
Linki do ciekawych stron
Ważne informacje
Historia kapeli "Kotkowiacy"
Obecny skład kapeli
Stroje kapeli "Kotkowiacy"
Instrumenty kapeli
O Tomaszu Kotkowiaku
Kontakt z kapelą
Kontakt
Wyszukiwanie informacji
Szukaj
Informacje o stronie
dudziarzKapela Koźlarska
Kapela koźlarska jest to zespół muzyków, grający w składzie kozioł i skrzypce do początków XX wieku, w latach przed I wojną światową dołączył do tego składu klarnet Es, a w latach międzywojennych trąbka B. W takim zestawieniu kapele grają jeszcze w okresie powojennym i jak pokazują fakty wpływ na to gdzie i komu grały kapele miały finanse. Zmieniło się to w okresie, kiedy mecenat nad kulturą przejęło państwo.
dudziarzPlan koncertów
leftleft Kwiecień 2018 rightright
N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

bullet - koncert (kliknij, aby obejżeć szczegóły)
dudziarzLosowa fotografia
dudziarzGoście online
Aktualnie Gości Online: 1
dudziarzFestyn w Kręcku 11.07.2009 r.
Wieści              Dziękujemy Panu Sołtysowi Sławkowi Jarmuszczak za zaproszenie na fajną kameralną imprezkę. Do spotkana doszło dzięki rozmowom z Panem Jarosławem Dzioch podczas innego wcześniejszego koncertu. Kapela zagrała z wielką przyjemnością dla lokalnej społeczności. Szkoda, że nikt nie robił zdjęć bo mielibyśmy wspólną pamiątkę. Dziękujemy również za poczęstunek i do zobaczenia za ......... ?
dudziarzOBRONA PRACY MAGISTERSKIEJ
Wieści12.11.2008 r. mieliśmy wspaniałą okazję zagrać po obronie pracy magisterskiej Marty Skrzypczak. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego ale temat dotyczył naszego folkloru, "Erotyzm w przyśpiewqkach i obrzędach ludowych regionu kozła". Praca napisana pod kierunkiem prof.UZ, dr hab. Zbigniewa Izdebskiego, który wraz z prof. dr hab. Zdzisławem Wołk zasiedli w komisji egzaminacyjnej.
dudziarz80 urodziny.
Gramy                       W sobotę 08.11.2008r. zgraliśmy na jubileuszu 80- tych urodzin Pani Gertrudy Wolnej. Zyczymy zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz  kolejnych takich uroczystości w gronie najbliższych i przyjaciół.
dudziarzChlastawa - Willa Cztery Pory Roku
Gramy27.09.2008 roku kapela miała zaszczyt zagrać podczas otwarcia śmiało mogę powiedzieć perełki naszej gminy "Willi Cztery Pory Roku". W odrestaurowanym pałacyku mieści się restauracja i pokoje hotelowe które nie mają numerów tylko przydzielone nazwy pór roku. Wszystko w stylu i guście godnym polecenia. Dziękujemy Właścicielowi i jego przyjaciołom za obdarzenie nas zaufaniem i zaproszenie na otwarcie.
dudziarzWesele Agnieszki i Daniela
GramyW dniu 11.08.2008r. Kotkowiacy zagrali na weselu u Agnieszki i Daniela Patalas. Uroczystość odbyła się w przepięknej restauracji "Rueda" w miejscowości Bucz koło Śmigla. "Gola" - Daniel Patalas gitarzysta "Lombardu" w pewnym okresie twórczości grał razem z nami podczas koncertów rock - folk , za co teraz publicznie mu dziękujemy. Na tej uroczystości nie zabrakło również kolegów z "Lombardu" którzy wraz z rodziną tworzyli wesołą, weselną atmosferę. Oczywiście nie obyło się bez próby nauki gry Grzegorza Stróżniaka na naszym koronnym Koźle Weselnym Białym - wypadła pozytywnie. Kilka fotek z tej imprezy w galerii aktualności.
dudziarzNOWA KAPELA W REGIONIE KOZŁA
WieściPowstała nowa kapela koźlarska w Trzcielu. Prowadzona przez Jurka Skrzypczaka. Po pierwszych rozmowach z władzami Trzciela które odbyły się w połowie marca 2008r. w dniu 13.06.2008 Aleksander Janeczek otwarł uroczyste obchody 550 lecia Trzciela grając na koźle weselnym białym, następnego dnia kapela (kozioł - Kasia Fedoruk, skrzypce - Ilona Walkowiak i Jagoda Skrzypczak, klarnet Es - Natalia Piskorska) zagrała utwór "W sieni dół". Występ został bardzo ciepło odebrany i nagrodzony brawami. Zatem kolejna z gmin Regionu Kozła może poszczycić się własną kapelą koźlarską. Zdjęcia z tej imprezy w galerii. 
Strona 4 z 8 1 2 3 4 5 6 7