LOGIN  Artykuły o kapeli dudziarz Galeria [Photogallery] dudziarz Materiały wideo dudziarz Plan koncertów dudziarz Kontakt English Deutsch Dutch
dudziarzNawigacja
Strona Główna
Artykuły o kapeli
Galeria [Photogallery]
Materiały wideo
Plan koncertów
Pliki do pobrania
Linki do ciekawych stron
Ważne informacje
Historia kapeli "Kotkowiacy"
Obecny skład kapeli
Stroje kapeli "Kotkowiacy"
Instrumenty kapeli
O Tomaszu Kotkowiaku
Kontakt z kapelą
Kontakt
Wyszukiwanie informacji
Szukaj
Informacje o stronie
dudziarzKapela Koźlarska
Kapela koźlarska jest to zespół muzyków, grający w składzie kozioł i skrzypce do początków XX wieku, w latach przed I wojną światową dołączył do tego składu klarnet Es, a w latach międzywojennych trąbka B. W takim zestawieniu kapele grają jeszcze w okresie powojennym i jak pokazują fakty wpływ na to gdzie i komu grały kapele miały finanse. Zmieniło się to w okresie, kiedy mecenat nad kulturą przejęło państwo.
dudziarzPlan koncertów
leftleft Kwiecień 2018 rightright
N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

bullet - koncert (kliknij, aby obejżeć szczegóły)
dudziarzLosowa fotografia
dudziarzGoście online
Aktualnie Gości Online: 1
dudziarz" U BEATY" - Międzyzdroje
Inne               Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie na kwaterze zwanej " U BEATY " w Międzyzdrojach. Fantastyczna rodzinna atmosfera, bliskość morza i wszelkiej gastronomii sprawiły, że czuliśmy się jak we własnym domu. Pozdrwiamy wszystkich domowników i wczasowiczów. Jurek
dudziarz2 MAJ
Wieści                   Drugiego maja na Skwerze Tomasza Kotkowiaka i w parku przy DKK w Zbąszynku spotkały się kapele koźlarskie. KOTKOWIACY nie wystąpili ponieważ w tym czasie realizowali inne plany. Szkoda, że nikt nas nie poinformował o tym przedsięwzięciu wcześniej,  w momencie składania wniosku o dofinansowanie tej imprezy np. w marcu. Zapewne udałoby się poukładać inaczej plany. Dwa i pół tygodnia przed imprezą to zbyt późno aby cokolwiek zmienić. Dziękuję jako wnuk tym kapelą które zagrały w tym dniu ku pamięci "dziadka". 
dudziarzŻAŁOBA NARODOWA
Inne              Kapela Koźlarska KOTKOWIACY łączy się w tych ciężkich chwilach z rodzinami osób które zginęły w katastrofie lotniczej w Smoleńsku. To wielka strata dla Polski, ludzie których znaliśmy odeszli na zawsze, ale też na zawsze zostaną w naszych pamięciach.
dudziarzBiełe spodnie
WieściZdjęcie otwierające stronę Kotkowiaków przedstawia kapelę ze Zbąszynia z roku przypuszczalnie 1958-59. Na zdjęciu tym widzimy tatę naszego obecnego koźlarza Przemka, to pierwszy z lewej Andrzej Dudziński. Zdjęcie to zamieszczam dla tych którzy, twierdzili, że kapele kożlarskie nie grały w białych spodniach w innych folderach można zobaczyć w białych spodniach kapelę z Dąbrówki Wlkp z lat przed lub krótko po wojennych.
dudziarzKolędowanie
Wieści           
              W wigilię Bożego Narodzenia kapela odwiedziła kilka rodzin niosąc dobrą nowinę w muzycznej kolędzie.Całość została zarejestrowana przez Polskie Radio "Radio Zachód" Zielona Góra. Dziękujemy wszystkim którzy nie zapominają o naszych ludowych tradycjach i życzymy w Nowym Roku 2010 w zdrowiu płynących rodości i sukcesów. 
dudziarzTurniej siatkówki
Wieści
                W niedzielę 22.11.2009r odbył się Turniej Piłki Siatkowej Regionu Kozła. Rozgrywki toczyły się na sali w Kosieczynie i przy SP Zbąszynek.Wygrali reprezentanci gospodarzy czyli Zbąszynek, a nam sprawiło wielką przyjemność wprowadzenie wszystkich reprezentacji w  rytmie marsza koźlarskiego. Dziękujemy za zaproszenie Panu Marcinowi Minta gratulujemy udanych zawodów i życzymy wytrwałości w tym wszystkim co Pan zamierza jeszcze zrobić dla zbąszyneckiego sportu
Strona 3 z 8 1 2 3 4 5 6