LOGIN  Artykuły o kapeli dudziarz Galeria [Photogallery] dudziarz Materiały wideo dudziarz Plan koncertów dudziarz Kontakt English Deutsch Dutch
dudziarzNawigacja
Strona Główna
Artykuły o kapeli
Galeria [Photogallery]
Materiały wideo
Plan koncertów
Pliki do pobrania
Linki do ciekawych stron
Ważne informacje
Historia kapeli "Kotkowiacy"
Obecny skład kapeli
Stroje kapeli "Kotkowiacy"
Instrumenty kapeli
O Tomaszu Kotkowiaku
Kontakt z kapelą
Kontakt
Wyszukiwanie informacji
Szukaj
Informacje o stronie
dudziarzKapela Koźlarska
Kapela koźlarska jest to zespół muzyków, grający w składzie kozioł i skrzypce do początków XX wieku, w latach przed I wojną światową dołączył do tego składu klarnet Es, a w latach międzywojennych trąbka B. W takim zestawieniu kapele grają jeszcze w okresie powojennym i jak pokazują fakty wpływ na to gdzie i komu grały kapele miały finanse. Zmieniło się to w okresie, kiedy mecenat nad kulturą przejęło państwo.
dudziarzPlan koncertów
leftleft Kwiecień 2018 rightright
N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

bullet - koncert (kliknij, aby obejżeć szczegóły)
dudziarzLosowa fotografia
dudziarzGoście online
Aktualnie Gości Online: 1
dudziarzPani Ewa.
Wieści25.02.2017 r. na Cmentarzu Parafialnym w Zbąszynku pochowano Panią Ewę Zwiernik. Społeczniczkę z sercem większym niż świat, niosącą pomoc każdemu. Naszą Panią Ewę , która kochała folklor, koziołki i tańce. Wieczny odpoczynek......... (*) (*) (*)
dudziarzSpała 2015 Dożynki Prezydenckie.
WieściRok mija szybciej niż można się tego spodziewać. Już po kolejnych dożynkach, tym razem z udziałem nowego Prezydenta Pana Dudy. Jak mogłem się spodziewać dla jednych fajnie , dla inny nie. Dla nas Kotkowiaków najważniejszy jest przekaz jaki niesiemy grając nasz folklor. Podobał się kiedyś Prezydentowi Kwaśniewskiemu, podobał się Panu Prezydentowi Komorowskiemu i podobał się obecnemu Prezydentowi, który wraz z małżonką odwiedził lubuskie stoisko. Przygotowane perfekcyjnie przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. To fantastyczna ekipa, z nimi jedziemy na koniec świata - dzięki wielkie za zaproszenie. Pozdrawiamy serdecznie kochających folklor.
dudziarzDOŻYNKI PREZYDENCKIE - SPAŁA 2014
WieściW dniach 20-21.09.2014r. na zaproszenie Pani Marszałek województwa lubuskiego reprezentowaliśmy nasze województwo podczas dożynek w Spale. Pan Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką zagościli na naszym stoisku, które zapraszało do lubuskich winnic i winiarni. Smakowitości serwowane były przez specjalistów z Pałacu Wiechlice. Fantastyczna atmosfera, fantastyczni ludzie. Dziękujemy wszystkim z którymi się spotkaliśmy w Spale.
dudziarzLBK- Lubuskie Biuro Koncertowe i Kotkowiacy.
Wieści W roku szkolnym 2013/2014 "Kotkowiacy" zaprezentowali rodzimy folklor w ponad 500 placówkach edukacyjnych. Można średnio przyjąć, że z instrumentami, strojami, zwyczajami zapoznało się około 50.000 młodych ludzi z województw:dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Oczywiście muszę tu podziękować wszystkim "groczom" którzy w trudnych chwilach nam pomagali - szczególnie Martynie Żurek i Filipowi Pietrzakowi.
dudziarzPogrzeb Pana Mariana Kubickiego
WieściDziś na cmentarzu w Przyprostyni odbył się pogrzeb wspaniałego człowieka, skrzypka z kapeli Regionalnego Zespołu "Wesele Przyprostyńskie" Pana Mariana Kubickiego. RiP
dudziarz2013
Wszystkim którzy folklor kochają i tym którzy za nim nie przepadają życzymy wszystkiego najlepszego w 2013 roku.
Strona 1 z 8 1 2 3 4